Az advent a várakozás ideje. Mégis a várakozás kiszolgáltottá tesz, ezért nem szeretünk várakozni, inkább jobban szeretjük, ha magunk intézhetjük a dolgainkat. Pedig nagyrészt nem rajtunk múlnak a dolgok.
“Nem mondhatom el senkinek, Elmondom hát mindenkinek.” Karinthy Frigyes Előszó című versében ezt a két sort szinte mindenki ismeri. De nemcsak ismerjük, hanem át is